Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 
 
 

31خردادیادآور زلزله مهیب سال 69 می باشد.20سال می گذرد.انگار همین دیروز در خرمكوه زلزله آمده.غیراز ساختن خانه های موقتی زگالی هیچ كار مفید دیگری در داخل روستا انجام نشده.روز به روز هم اوضاع بدتر شده.متأسفانه كسی باور نمی كند!

  خرمكوه بیست سال بعد از زمین لرزه سال 69

در دیلمستان

در جی تاک

در شمال نیوز

در اخبار گیلان

 

 

 

 
طبقه بندی: مشکلات و محرومیت ها..،  خرمکوه در نگاه دیگران، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: زلزله سال 1369 رودبار، خرابه های زلزله در خرمكوه،  
مطالب مرتبط: محرومیت های روستای خرمكوه، بررسی مشكلات موجود در روستای خرمکوه،  
نوشته شده در تاریخ 1389/03/26 توسط

آقایسید شفیع پورسیّد

 آقایی که همه می شناسیمش.متولی خانه خدا،بدون هیچ ادعایی،صدای اذانش سال ها  ما را متوجه ساعت نماز می كرد.سال ها با نوه اش كه آن روزها خردسال بود برای مان اذان می گفت و خانه خدا را آباد نگه می داشت.متولی مسجد خرمكوه نه بیمه شد و نه بازنشسگی می گیرد.اما اینك ...؟سیّد ما باهمه فرق می كند،نمی دانم چرا ؟شاید انس با خانه خدا و البته با صاحبخانه؟نمیدانم؟

او را فراموش نكنیم ،هم چنین نیروی جوانتری كه جایگزین او شده.

طبقه بندی: عمومی، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1389/03/26 توسط

حسب اطلاع مراسم یادبود قربانیان زلزله سال 1369 در روز جمعه تاریخ28/3/1389از ساعت 14الی 17در روستای خرمکوه برگزار می گردد.


ما هم یاد و خاطره در گذشتگان زلزله سال 69 به خصوص مرحوم طاهری،مرحوم حقگو،مرحوم زمانی و...را گرامی می داریم.

طبقه بندی: اخبار خرمکوه، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: سالگرد درگذشت قربانیان زلزله،  
نوشته شده در تاریخ 1389/03/24 توسط
باسمه تعالی
؟!مدیریت محترم سایت خرمکوه
ضمن تقدیر و تشکر از تلاش آگاهی بخش شما، نکته ذیل را جهت اطلاع بازدید کنندگان تقدیم می گردد:
قابل توجه مدیران اجرایی شهرستان رودبار.؟ با مشاهدۀ مطالب و تصاویر سایت خرمکوه این پرسشها مطرح می شود :
1-انسانهای ساکن خرمکوه وقتی می توانند برای زیستن، آهن را نرم کنند، چگونه نمی توانند مدیران را قانع، تا برای رفع محرومیت روستای شما تلاش نمایند؟!
2-راستی با همه دلسوزیهای نظام جمهوری اسلامی ایران برای مردم وفادار خود، پس مدیران ناتوان چگونه انتخاب می شوند؟، با این وضع چطور دوام می آورند؟، چه کسانی آنها را با چه معیارهایی نصب یا تعویض می کنند؟! بیشترین عامل انتخاب یا عزل و نصب مدیران بطور پنهان یا آشکارا درشهرستان چه کسی یا کسانی هستند؟! که هرگز در هیچ محکمه ای محاکمه یا زیر سئوال نمی روند؟! چه کسی باید این پرسشها را پاسخ دهد؟!
با تشکر
طبقه بندی: مشکلات و محرومیت ها..، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: رفع محرومیت، مدیران ناتوان،  
مطالب مرتبط: نظرات شما،  
نوشته شده در تاریخ 1389/03/19 توسط
     روستای خُرّمکوه در شرایط وضع موجودفاقد آب لوله كشی و کنتور آب است وبه علت کهنه بودن لوله های شبكه و کمبودآبدهی چشمههای بالا دست جوابگوی نیاز روستا نمی باشد .
* برق
     كلیه واحدهای مسكونی و خدماتی روستای خُرّمکوه در شرایط وضع موجود دارای برق می باشند .
* سوخت
     منبع تأمین سوخت روستا شامل نفت ، گاز مایع و هیزم می باشد .
* فاضلاب
     روستا فاقد سیستم فاضلاب می باشد و فاضلابهای خانگی از طریق چاههای جذبی سنتی جمع آوری می گردد .
* جمع آوری آبهای سطحی
     دفع آبهای سطحی در هر بستر تابعی از جهت شیب و سیستم زهكشی مناسب می باشد ، به علت اینكه شبكه های ارتباطی روستا از شیب برخوردار نمی باشند و از طرفی برای زهكشی آن از طریق كانال و جوی وجود ندارد آبهای حاصل از باران و سایر موارد با توجه به شكست شیب معابر به مزارع و باغات و نهارهای موجود در روستا تخلیه می گردند .
طبقه بندی: مشکلات و محرومیت ها..، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: خرمکوه فاقد آب آشامیدنی می باشد، دفع فاضلاب در روستای خرمکوه بهداشتی نیست،  
مطالب مرتبط: مشکلات روستای محروم خرمکوه،  
نوشته شده در تاریخ 1389/03/17 توسط

به منظور شناخت دقیق تر كیفیت ابنیه روستا این واحد در دو دسته كلی شامل واحدهای تجاری – خدماتی و مسكونی مورد بررسی قرار می گیرند .
كیفیت ابنیه واحدهای تجاری و خدمات عمومی روستا به شرح زیر است .
- از كل واحدهای تجاری روستا تعدا 20 واحد تجاری تخریبی 15 واحد قابل نگهداری و 3 واحد نوساز می باشد .
- فضاهای آموزشی ، مسجد روستا نیاز به مرمت دارند .

از مجموع 165 واحد مسكونی روستا در شرایط وضع موجود تعدا 35 واحد نوساز( 2/21 درصد ) 100 واحد قابل نگهداری و مرمتی ( 6/60 درصد ) و 30 واحد تخریبی  ( 2/18 درصد ) كه نیاز به نوسازی و بازسازی دارند .

كیفیت ابنیه واحدهای مسكونی

شرح

نوساز

قابل نگهداری

تخریبی

جمع

تعداد

35

100

30

165

درصد

2/21

6/60

2/18

100

طبقه بندی: جغرافیای طبیعی،سیاسی ..، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: زلزله، زلزله سال 1369شهرستان رودبار، خرابی های زلزله، آثار زلزله،  
مطالب مرتبط: طرح هادی روستای خرمکوه،  
نوشته شده در تاریخ 1389/03/11 توسط
روستای خُرّمکوه در محدوده طرح هادی فضایی به مساحت حدود 120 هكتار را به خود اختصاص داده است ، از كل مساحت روستا در محدوده طرح 8/34 درصد ( معادل 7/41 هكتار ) را مساحت خالص ( بافت ساخته شده ) در بر می گیرد . 2/65 درصد مساحت روستا شامل فضاهایی چون اراضی كشاورزی ، باغات ، رودخانه ، حرایم و ... می باشد . با توجه به جمعیت 618 نفری روستا در زمان تهیه سطح سرانه كل روستا معادل 1942 متر مربع و سطح سرانه خالص معادل 675 متر مربع می باشد .
*مسكونی
روستای خُرّمکوه در شرایط وضع موجود دارای 165 واحد مسكونی است كه نسبت خانوار به واحد مسكونی 01/1 خانوار در هر واحد مسكونی می باشد . مساحت فضاهای مسكونی روستا ( خانه و محوطه ) معادل 36 هكتار می باشد به طوری كه سطح مسكونی روستا 2/86 درصد مساحت خالص ( بافت ساخته شده ) و 30 درصد مساحت خالص روستا را با سطح سرانه 583 متر مربع و متوسط قطعات مسكونی ( خانه و محوطه ) 2118 متر مربع است .
*تجاری
واحد های تجاری روستا در مسیر راه ارتباطی اصلی و مركز روستا واقع شده اند ، مساحتی معادل1500 متر مربع را شامل می شوند . این دسته از اراضی با سطح سرانه 4/2 متر مربع 1/0 درصد مساحت كل و 4/0 درصد مساحت خالص روستا را به خود اختصاص داده اند .
*آموزشی
روستای خُرّمکوه در شرایط وضع موجود دارای 2 فضای آموزشی ، ابتدایی و راهنمایی است . مساحت فضاهای آموزشی روستا معادل 6500متر مربع است كه 58/1 درصد مساحت خالص روستا را با سطح سرانه 5/10 متر مربع به خود اختصاص داده ا ند .
*دبستان
این فضا با مساحت 2000 متر مربع 48/0 درصد مساحت خالص و 2/0 درصد مساحت كل روستا را با سطح سرانه 2/3 متر مربع را به خود اختصاص داده است .
*راهنمایی
 مدرسه راهنمایی فصایی به مساحت 4500 متر مربع را به خود اختصاص داده است . این فضا 1/1 درصد مساحت خالص و 4/0 درصد مساحت كل را با سطح سرانه 3/7 متر مربع به خود اختصاص داده است .
*بهداشتی و درمانی
روستای خُرّمکوه فاقد حمام عمومی است، واحد خانه بهداشت امور بهداشتی روستا را پیگیری می نماید. 
*فرهنگی و مذهبی
روستای خُرّمکوه در شرایط وضع موجود فاقد هرگونه فضای فرهنگی از قبیل كتابخانه ، مجتمع یا مجموعه های فرهنگی و تفریحی است .
فضای مذهبی روستا با مساحت 1500 متر مربع  در عرضه مسجد ابوالفضل روستای خرمکوه قرار دارد 4/0 درصد مساحت خالص و 1/0درصد مساحت كل روستا را به سطح سرانه 4/2 متر مربع به خود اختصاص داده اند .
*اداری و انتظامی
روستای خُرّمکوه در شرایط وضع موجود دارای یك پایگاه به مساحت 200 متر مربع است . این واحد با مساحت 200 متر مربع 5/0 درصد مساحت خالص و 01/0 درصد مساحت كل روستا را شامل ما می شود و سطح سرانه آن معادل 3/0 متر مربع می باشد .
*تأسیسات و تجهیزات
تأسیسات روستا شامل مخابرات ، غسالخانه و شعبه نفت است . در مجموع مساحت تأسیسات و تجهیزات روستا معادل 600 متر مربع كه 14/0 درصد مساحت خالص و 05/0 درصد مساحت كل روستا با سطح سرانه 97/0 متر مربع را به خود اختصاص داده است .
*كارگاهی و صنایع
روستای خُرّمکوه در شرایط وضع موجود فاقد هرگونه فضای كارگاهی و تولیدی می باشند.کارگاه های آهنگری و نمدمالی از صنایع دستی روستادر روستای خرمکوه واقع می باشد. 
*پارك و ورزشی
 روستا در شرایط وضع موجود فاقد هرگونه امكانات ورزشی و تفریحی است .
*گورستان
گورستان روستا  دارای مساحتی معادل 8100 متر مربع می باشند . این فضا 9/1 درصد مساحت خالص روستا ( بافت ساخته شده ) و 7/0 درصد مساحت كل روستا را با سطح سرانه 1/13 متر مربع به خود اختصاص داده اند .
*انبار
انبارهای روستا كه اكثراً در خانه محوطه ها واقع شده اند در كاربری مسكونی ملحوظ گردیده اند و دارای كاركردهایی چون انبار كردن محصولات كشاورزی و علوفه دامی است .
*شبكه معابر
عمده ترین شبكه معابر روستای خُرّمکوه شامل شبكه ارتباطی اصلی روستا با كاركرد بین روستایی مسكونی بین مزروعی و شامل جاده سرویس است . در مجموع مساحتی معادل 3/3 هكتار را به خود اختصاص داده اند .
شبكه معابر روستا با سطح سرانه 1/53 متر مربع 9/7 درصد مساحت خالص و 7/2 درصد مساحت كل روستا را شامل می گردند .
*سایر كاربریها
 كاربریهای دیگر روستا شامل كانال ، مزارع ، باغات مثمر و غیر مثمر روستا می باشند ، بطوریكه اراضی جنگلی 5/74 هكتار باغات 4/2 هكتار و اراضی زراعی روستا 2 هكتار از مساحت روستا را دارا می باشند . سهم هر یك از كل مساحت روستا به ترتیب 1/62 ، 2 ، 7/1 درصد می باشند .
طرح هادی روستای خرمکوه
طبقه بندی: جغرافیای طبیعی،سیاسی ..، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: طرح هادی،  
مطالب مرتبط: طرح هادی روستای خرمکوه، مشکلات اجرای طرح هادی، طرح هادی،  
نوشته شده در تاریخ 1389/03/8 توسط
* كشاورزی و دامداری
 عمده ترین فعالیت در سطح روستا را فعالیت های دامی به خود اختصاص می دهد .در كنار آن فعالیتهای دیگری چون زراعی و باغداری نیز رواج دارد كه اكثر اراضی فوق در خارج از بافت روستا قرار دارد .
پرورش طیور خانگی از جمله پرورش مرغ ، خروس ، غاز و بوقلمون و سایر ماكیان به همراه پرورش دام ( گاو ) سنتی نیز در روستا رواج دارد و یكی از منابع تأمین تغذیه خانوار محسوب می گردند .
*صنعتی و كارگاهی
روستای خُرّمکوه به مانند اكثر روستاهای كوهستانی شهرستان فاقد فعالیتهای كارگاهی و تولیدی است . عمده ترین فعالیت در این زمینه مربوط به صنایع دستی و خانگی می باشد .
*فعالیت های خدماتی
فعالیتهای خدماتی متأثر از عوامل مختلفی می باشد از جمله این عوامل جمعیت روستا ، حوزه نفوذ عملكردی و آستانه جمعیتی لازم و موقعیت استقرار می باشد . با توجه به این عوامل و قرارگیری روستا ، فعالیتهای خدماتی روستا صرفاً در حد نیاز روستا می باشد . این خدمات شامل واحدهای تجاری ، آموزشی ، بهداشتی ، درمانی ، شركت تعاون و .... است كه تعداد قابل توجهی نیروی انسانی در آنها مشغول فعالیت می باشند .
طبقه بندی: صنایع دستی و مشاغل، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کشاورزی، دامداری، صنایع دستی،  
مطالب مرتبط: زندگی در روستا و تجربه شغل های گوناگون، نمدمالی،  
نوشته شده در تاریخ 1389/03/6 توسط
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات