Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 
 
 
نوشته شده در تاریخ 1388/08/28 توسط

بدون هیچ مقدمه ای ،جوابیه ای را که یکی از دوستان تهیه نموده برای اطلاع بازدید کننکان گرامی قرار می دهم:

به نام خدا

جناب آقای ناصر مردان پور فرماندار محترم شهرستان رودبار

سلام علیکم

جوابیه شما به نامه و درخواست یکی از اهالی روستای خرمکوه باعث امیدواری و نگرانی شد،امیدواری از این جهت که مسئولی به خود زحمت پاسخ دادن به نامه یکی از شهروندان را می دهد و باعث نگرانی شد،از این جهت که چقدر راحت می توان پاسخ داد وکسی هم پیگیر بعد از جوابیه نمی شود.

متاسفانه جوابیه جنابعالی بیشتر توجیه کم کاری ها و مسئولیت نشناسی مجموعه زیر نظر جنابعالی می باشد.جنابعالی به جای این که پیگیر درخواست ها و یافتن علل عقب ماندگی های یک روستا پس از 30 سال از گذشت انقلاب باشید،به جوابیه ای اکتفا نموده اید که در آن بیش از چند بار عنوان کرده اید که از طرف اهالی و شورای روستا درخواستی نیامده است.ودر در مواردی هم که بنا بر اذعان خودتان درخواست آمده آن را محول به آینده نامعلوم نموده اید.

واقعا جای تاسف است که مسئولی در چنین جایگاه،فقط به فکر توجیه کم کاری های خود و مجموعه تحت امر خود باشد.جای تعجب نیست وقتی جنابعالی در فرمایشات خود می آورید که در رودبار دولت دیگری حکومت می کند و می فرمایید مجموعه ادارات با شما هماهنگ نیستند؟!

و  جای تعجب دارد در چنینی مسئولیت خطیری همچنان ایستاده و نظاره گر عقب ماندگی های شهرستان هستید؟!!ادامه مطلب

طبقه بندی: مشکلات و محرومیت ها..، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: بررسی پاسخ فرمانداری شهرستان رودبار، خولشکوه، ناصر مردان پور،  
نوشته شده در تاریخ 1388/08/23 توسط
با این آدرساینجا می توانید وضع هوای جیرنده را پیدا کنید.طبقه بندی: عمومی، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1388/08/20 توسط

با سلام و احترام

فرماندار محترم شهرستان رودبار جواب نامه های ارسالی اینجانب به ریاست محترم جمهور و استاندار را مرقوم و به  برای بنده فرستاده اند.طبق روال نسخه ای از آن هم به استانداری ارسال می شود.

نسخه ای از این نامه به روزنامه کیهان فرستاده شده بود که امروز چهارشنبه 13 آبان 88 در صفحه 9 آن روزنامه چاپ شده است.اما  این اصل نامه بنده اینجا  و  این هم جوابیه ارسالی فرمانداری محترم شهرستان رودبار اینجا

این هم تصویر نامه چاپ شده در روزنامه کیهان

البته در جوابیه مطالب زیادی قابل بررسی هست که بماند تا روزهای دیگر.

بازگشت به نامه های تقدیمی جنابعالی به سایت ریاست جمهوری و استاندار محترم گیلان که طی نامه 753/س/الف مورخ 24/6/88مدیرک ل محترم دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات استانداری گیلان در خصوص مشکلات روستای خرمکوه واصل شده است موارد زیر پیگیری شده که جهت اطلاع اعلام می گردد.
1-آب شرب:با توجه به ضوابط و مقررات اداره آب و فاضلاب روستایی در خصوص تامین آب شرب،شورای محترم اسلامی باید با ارائه درخواست کتبی و استعلام محلی تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار گیرد تا شرکت بتواند نسبت به ارائه خدمات ممکن اقذام نماید.لذا با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با اداره آب و فاضلاب روستایی تا کنون هیچگونه درخواستی در این خصوص صورت نگرفته که لازم است شورای محترم اسلامی آن روستا اقدام بایسته در این خصوص به عمل آورد.
2- بازسازی واحدهای مسکونی:با توجه به مذاکرات به عمل آمده با ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان رودبار،اداره یاد شده در صدد رفع مشکل پرداخت وام از ناحیه بانک های شهرستان و از طریق استان بوده که در صورت موافقت،روستاییان عزیز می توانند با تشکیل پرونده و اخذپروانه ساختمان نسبت به ساخت واحدهای مسکونی با ضوابط و مقررات بنیاد مسکن اقدام نماید.
3-طرح هادی:روستای خرمکوه دارای طرح هادی بوده و به جهت اجرای طرح طی نامه شماره45950مورخ2/8/88از ریاست محترم مناطق محروم ریاست جمهوری درخواست مبلغ 3500میلیون ریال اعتبار شده و انشاءا...با تخصیص اعتبار نسبت به اجرای طرح که شامل:تعریض معابر،پیاده رو سازی،جوی و جدول،آسفالت و ...خواهد شد.
2-شبکه استانی سیما(باران):با توجه به مذاکره به عمل آمده با مدیر محترم فرستنده های تلویزیونی و FMدا و سیمای گیلان احداث شبکه های ماهواره ای در دست پیگیری بوده و حد اکثرتا پایان سال 88 نسبت به رفع مشکل و راه اندازی شبکه استانی آن روستا از طریق ایستگاهروستای یکنم اقدام خواهد شد.
5-خانه عالم و مسجد:با توجه به مذاکره تلفنی به عمل آمده با ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رودبار تا کنون هیچگونه در خواستی از شورای اسلامی و هیئت امنای مسجد در خصوص ساخت خانه عالم صورت نگرفته لذا با توجه به محدودیت اعتبار ساخت خانه عالم لازم است ضمن درخواست کتبی مراتب در نوبت قرار گرفته تا با برنامه ریزی مناسب مساعدت لازم در این خصوص به عمل آید.بخشدار محترم عمارلو نیز مسجد ابوالفضل (ع) روستای مذکور را جهت دریافت کمک به اداره کل اوقاف معرفی نموده که انشاءا...با تخصیص اعتبار نسبت به رفع نواقص مسجد توسط توسط هیئت امناء محترم اقدام خواهد شد.
6-خسارت محصولات کشاورزی:صندوق بیمه محصولات کشاورزی در شهرستان مسقر بوده و کشاورزان هر روستا جهت تضمین کاشت می توانند به صندوق یاد شده مراجعه و محصول خود را در برابر حوادث قهری از جمله خشکسالی،سرمازدگی و ...بیمه تا در صورت بروز حوادث ازتسهیلات صندوق بهره مند شوند.
7-حمل و نقل:با توجه به بررسی به عمل آمده تعداد4 دستگاه خودروی سواری شخصی با دریافت کارت سوخت بزین نسبت به جابجایی مسافرین اقدام نمایند لذا چنانچه مشکلی در این خصوص وجود دارد هماهنگی لازم با بخشدار محترم عمارلو به عمل آمده تا در صورت مراجعه نسبت به پیگیری و رفع مشکل اقدام نمایند.
8-بازسازی حمام عمومی:ا توجه به اعلام بخشدار محترم تا کنون در خواستی در خصوص تعمیر و با زسازی حمام از ناحیه شورا و یا دهیاری صورت نگرفته است که لازم است شورای محترم اسلامی مراتب را به بخشدار محترم عمارلو منعکس تاهماهنگی لازم از محل اعتبارات دهیاریها جهت رفع مشکل به عمل آید.
9-فضای ورزشی:در مورخه 6/7/88با بخشدار محترم عمارلو مذاکره شد تا با هماهنگی لازم از طریق دهیاری آن روستا و از محل اعتبارات ورزشی نسبت به آماده سازی زمین فوتبال اقدام
نماید که لازم است پیگیری لازم در این خصوص از طریق دهیاری به عمل آید.در خصوص امکانات
ورزشی نیز هماهنگی لازم با اداره تربیت بدنی شهرستان به عمل آمده تا در صورت مراجعه دهیار محترم و یا رئیس شورای اسلامی روستای خرمکوه از جهت امکانات ورزشی همکاری لازم به عمل آورد.
10-گاز:پروژه انتقال خط لوله گاز به شهر جیرنده در دست اقدام بوده و تاکنون به بهره برداری
نرسیده لذا هیچ گونه برنامه ریزی جهت انتقال گاز به روستاهای مجاور از جمله خرمکوه صورت نگرفته است.
11-آب کشاورزی:با توجه به اعلام مدیریت محترم جهاد کشاورزی شهرستان رودبار به جهت رفع مشکل آب کشاورزان روستای خرمکوه در سال87 مقدار 500 متر لوله پلی اتیلن به سایز 125 میلی متری جهت ورودی آب به استخر و همچنین 500 متر لوله 160میلی متری جهت خروجی آب نصب شده است.ضمنا به جهت رفع مشکل دائمی کشاورزان عزیز برنامه ریزی لازم جهت احداث سد بتنی صورت گرفته است ومبلغ حدود سه میلیارد ریال برآورد شده که موضوع به مناطق محروم کشور اعلام شده و انشاءا...با تخصیص اعتبار نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد شد.
12-کتابخانه عمومی:با توجه به تفاهم نامه همکاری مشترک بین استانداری محترم گیلان و دبیرخانه نهاد کتابخانه های عمومی استان،در صورت تهیه مکان مناسب برای استقرار کتابخانه از سوی شورای محترم اسلامی و یا دهیاری آن روستا و همچنین تامین تجهیزات اولیه کتابخانه شامل:میز مطالعه-صندلی-قفسه و تعیین یک نفر نیرو توسط شورا و دهیار،با توجه به هماهنگی به عمل آمده، مسئول محترم کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار آمادگی دارد تا نسبت به پیگیری موضوع از طریق مقتضی مساعدت لازم را به عمل آورد که لازم است موضوع توسط شورای محترم اسلامی و دهیاری روستای خرمکوه مورد پیگیری قرار گیرد.
ناصر مردان پور
فرماندار شهرستان رودبار
 ادامه مطلب

طبقه بندی: مشکلات و محرومیت ها..، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: فرماندار محترم شهرستان رودبار، آب شرب، بازسازی واحدهای مسکونی، طرح هادی، خسارت محصولات کشاورزی، آب کشاورزی، ناصر مردان پور فرماندار شهرستان رودبار،  
نوشته شده در تاریخ 1388/08/13 توسط

نمدمالی

نمدمالی خرمکوه
قبل از نوشتن مطالب جادارد،از کسانی که در این حرفه فعلیت می کردن یادی کنیم،مرحوم عطاءالله زمانی.آقای کوچعلی زمانی و....کهن ترین شیوه وروش فراهم سازی زیرانداز که تاکنون شناخته شده نمدمالی است . نَمَد نوعی بافته سنتی زیراندازی است که با پشم تولید می‌شود. در فرانسه به آن فوتر می‌گویند. نمد درلغت پارچه ای کلفت است که ازپشم یاکرک مالیده سازند وازآن فرش وکلاه و جامه کنند .
نمد ساده ترین نوع کف پوش است و ساخت آن احتیاج به دستگاه خاصی دارند. در نمد مالی در واقع از خاصیت طبیعی پشم که عبارت از در هم پیچیدن الیاف آن در اثر رطوبت و فشار است استفاده می شود. احتمال دارد که اولین بار بافندگانی که الیاف پشمی خود را شسته و برای گرفتن رطوبت آن با چوبدستی ضربه هایی به پشم می زده اند، موفق به کشف این خصوصیت پشم و در نتیجه موفق به بوجود آوردن صنعت نمدمالی شده باشند.

نمدمالی
نمدهای ایران، در هر منطقه از این سرزمین، رازی سر به مهر دارند كه با شكل‌های تجریدی و نمادین و رنگ‌های برگرفته از طبیعت، بخشی از فرهنگ هنرهای عامیانه ما را تشكیل می‌دهند.

در ادامه با ما همراه باشید تا چگونگی تولید نمد و...را باهم مرور نماییمادامه مطلب

طبقه بندی: صنایع دستی و مشاغل، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1388/08/7 توسط
در ادامه معرفی روستای خرمکوه مناسب است که به معرفی شغل ها و صنعت که از گذشته
در روستا وجود داشته بپردازیم،هرچند امروزه این مشاغل کم رنگ تر شده و یا حتی کاربرد
کمتری دارند.
فعلا به ذکر نام بعضی از آن ها  بسنده می کنم و در آینده یکایک آن ها را توضیح خواهم داد.
1-نمدمالی 2-لحاف دوزی3-آهنگری 4-مامای محلی 5-پیشکار،ختنه کن،دندان کن وآرایشگر
6-پاکار،باغبان7-پالان دوز8-نعلبند ..
طبقه بندی: صنایع دستی و مشاغل، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1388/08/6 توسط

در هشتم ماه هشت هشتاد و هشت

مست از می ناب رضوی خواهم گشت

ای كاش كه این جمعه ؛ منادی گوید :

جشن فرج و جشن رضا با هم گشت

طبقه بندی: عمومی، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1388/08/6 توسط

با سلام و عرض  تبریک به مناسبت ایام ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و امام هشتم شیعیان امام رضا علیه السلام.
همانطور که از موضوع یادداشت متوجه شدید ، مروری خواهیم داشت به  فرهنگ نامگذاری بچه ها از گذشته تا به حال.                                                                                      
در گذشته بیشترخانواده ها پدر سالاری یا مرد سالاری حاکم بود و بزرگترها حرف  اول و آخر را می زدند و کسی روی حرف بزرگترها حرفی نمی زد.خانواده های ایرانی هم که مسلمان و شیعه هستندو به ائمه علیهم السلام عشق می ورزند،بر همین اساس اسامی که نشانه ارادت شدید افراد به ائمه هست رایج شده و سعی می شده هم اسم ائمه بر روی بچه ها گذاشته شود و هم با اضافه کردن یک پیشوند عمق این ارادت نمایان شود.بنا براین اسامی  غلامحسن،غلامحسین؛غلامعلی،غلامرضا یا گداعلی  روی افراد گذاشته می شد.
اما امروزه اولا تعداد فرزندان کم هست ،فرزند سالاری به هر قیمتی  رایج شده و معمولا به دلیل نداشتن بچه زیاد سعی می شود یک اسم ترکیبی با معنا و سنگین تر(به قول خودمان)
روی بچه گذاشته شود.البته در این شیوه جدید هم اردات به اهل بیت به دلیل بهره گرفتن از نام مبارک آنان نمایان است .امروزه اسامی مثل امیر محمد،امیر علی ،امیرحسین و...غیره بیشتر استفاده می شود.

طبقه بندی: عمومی، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1388/08/4 توسط

یش از ۵۷ هزار آبادی در ایران خالی از سكنه شده است
۱۲ درصد روستاهای ایران در حد خیلی فقیر طبقه بندیشدهاند .سهم گوشت، لبنیات،سبزی   و میوه در سبد غذایی روستاییان كاهش و سهم قند، نشاسته و چربی افزایش یافته است.
طی ۴ دهه گذشته جمعیت روستایی كشور كاهشی بیش از ۳۰ درصد را تجربه كرده است.
به گزارش خبرنگار ما طبق اعلام مركز آمار ایران علی رغم رشد سریع جمعیت طی این سال ها جمعیت روستایی كشور كاهش قابل ملاحظه ای را تجربه كرده است.
آخرین آمار اعلامی نشان می دهد در حال حاضر ۲۳ میلیون و صد هزار نفر از جمعیت ایران را جمعیت روستایی تشكیل می دهد كه این رقم ۳۸ درصد از كل جمعیت ایران را شامل می شود این در حالی است كه در سال ۱۳۳۵ میزان جمعیت روستانشین ایران كمی بیش از ۶۸ درصد بوده است.ادامه مطلب

طبقه بندی: کلیات روستاشناسی، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1388/08/1 توسط
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات