Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 
 
 
خبرگزاری فارس: نماینده نباید به دنبال جلب آرای حرام باشد

رضا اکبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار با اشاره به اهمیت انتخابات اظهار داشت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی مردم نماینده‌ای را برای انجام یک ماموریت مهم انتخاب می‌کنند.


وی قانونگذاری را مهم‌ترین وظیفه یک نماینده عنوان کرد و گفت: قانونگذاری برای رفاه و آسایش مردم از وظایف یک نماینده اهل علم و قانون‌مدار است.

این فعال سیاسی، رسیدگی به مشکلات مردم از طریق قانونگذاری توسط نماینده را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخش زیادی از روستاها و آبادی‌های شهرستان رودبار با کمبود آب شرب و عدم دارا بودن راه ارتباطی سالم و اشتغال مواجه است.

وی ادامه داد: در بسیاری از روستاها چشمه‌های پر آب در بالادست روستاها واقع شده‌اند، اما روستاییان مشکل کمبود آب شرب دارند.

اکبرزاده با بیان اینکه دو مشکل اساسی در شهرستان رودبار وجود دارد که برطرف آنها به بیش از 90 درصد مشکلات کمک می‌کند ابراز داشت: عدم آشنایی مردم با معیار انتخاب مدیران اجرایی از جمله این مشکلات است.

وی ادامه داد: مردم باید معیار انتخاب مدیران را بدانند که یک مدیر چگونه و توسط چه کسی و با چه معیاری انتخاب می‌شود.

استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر با تصریح بر اینکه انتخاب مدیران دستگاه‌های اجرایی اغلب توسط نماینده شهرستان انتخاب می‌شود خاطر نشان کرد: نمایندگان وظیفه دارند تا بهترین طرح و لوایح را برای آسایش مردم به تصویب برسانند و با جدیت تمام برای تحقق آن پیگیری و تلاش کنند.

وی توجه نمایندگان به رعایت تفکیک قوا را مهم دانست و اذعان داشت: مدیران اجرایی در قوه مجریه خدمت می‌کنند و نمایندگان به عنوان قوه مقننه قسم یاد کرده‌اند که باید به قانون احترام بگذارند و در عزل و نصب مدیران به طور مستقیم دخالت نکنند.

اکبرزاده خاطر نشان کرد: اگر عده‌ای برای نماینده شدن به دنبال جلب رأی حرام باشند در واقع به دنبال تامین منافع خود از طرف نماینده هستند و کسانی که برای یک کاندیدا رأی خلاف و حرام جلب می‌کنند نماینده را مدیون خود کرده و مدیریت نادرست از همین جا شکل می‌گیرد.

وی تشکیل کارگروه برای انتخاب مدیران دستگاه‌های اجرایی توسط مردم را بهترین شیوه برای اصلاح و ارتقای مدیریت اجرایی دانست و گفت: در این صورت مدیران اجرایی با ثبات بیشتری برای خدمت به مردم ترغیب می‌شوند.

به گفته اکبرزاده انتخاب مدیران از طریق کارگروهی که منتخبان مردم آن را شکل داده‌اند در انتخاب مدیر اصلح و توانمند نقش موثری ایفا می‌کند.

وی حفظ زندگی روستایی با ارتقای درآمد روستاییان را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: برطرف کردن مشکلات روستاییان و ایجاد زمینه‌های ماندگاری جوانان در روستاها بخش عظیمی از مشکلات از جمله مهاجرت‌ها را برطرف می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، عدم آسیب‌شناسی مشکلات را از دیگر مسایل شهرستان رودبار عنوان کرد و یادآور شد: تاکنون اطلاعات دقیقی برای برطرف کردن مشکلات شهرستان به صورت رسمی به دولت و مجلس ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه فرماندار شهرستان متولی آسیب‌شناسی و آبادانی است خاطر نشان کرد: فرمانداری با در اختیار داشتن کمیته برنامه‌ریزی برای تزریق اعتبارات و آسیب‌شناسی دقیق مشکلات در برطرف کردن مشکلات نقش اساسی ایفا می‌کند.

اکبرزاده ابراز داشت: مشکلات پس از شناسایی باید در مصوبه اولیه در فرمانداری تنظیم و طبق اولویت‌بندی به استانداری و ریاست جمهوری و برای تصویب به مجلس ارجاع داده شود. با تصویب طرح‌ها و پیشنهاد اعتبارات گام‌های محکم نماینده منتخب برای نظارت و پیگیری آغاز می‌شود و نماینده یاور مدیران اجرایی در ایجاد تحول و پیشرفت شهرستان است.

این فعال سیاسی آرامش مدیران آگاه و نظارت نماینده اصلح را تضمین‌کننده رفاه و آسایش مردم عنوان کرد.

طبقه بندی: عمومی، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1390/12/1 توسط
نظرات:
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic