Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 
 
 

در منطقه کوهستانی چیزی که زیاد به چشم می خورد کوه هست. مردم در منطقه کوهستانی ،طلوع آفتاب صبحگاهی  را با نگاه به کوه آغاز می کنند و روز را با نگاه به کوه به شب می رسانند وغروب طلایی  خورشید را در بالای کوه به نظاره می نشینند. اندام بلند،اراده های محکم و همت والای  خود را از کوه ها به ارث برده اند.یکی از کوه های بلند که در غرب روستای خرمکوه قرار دارد کوه هزارخال نام دارد. برای رسیدن به بالای کوه از رودخانه سرخرو که در لغت نامه دهخدا اسم این رودخانه ذکر شده باید رد شویم.

رودخانه سرخرو قبل از زلزله 69 چشمه ای به همین نام داشته که  خشک شده است ولی در گذشته از جاهای مختلف  مردم به اینجا آمده ، واز آب این چشمه  به جهت وجود امامزاده ای در داخل کوه برای شفای بیماری استفاده می کردند.

برای رسیدن به قله ی کوه یک ساعت دیگرباید پیاده به سمت بالا رفت . وقتی به بالای کوی می رسی تمام  خرمکوه و روستاها ی دیگر در زیر کوه پیداست.  از این بالا همه چیز کوچک دیده می شود و عظمت خالق بزرگ، نمایان تر می شود. پشت قله  داماش و ییلاق آیینه ده  قرار داردو کمی  بالاتر از هزار خال ییلاق یکنم. برای رسیدن به بالای قله کوه هزارخال  ازروستای خرمکوه  حدود سه  تا چهار ساعت پیاده روی لازم است.

طبقه بندی: جاذبه هاو توانمندی ها ،  جغرافیای طبیعی،سیاسی ..،  تصاویرخُرّمکوه،عمارلو،رودبار، 
دیدگاه ها : نظرات
نوشته شده در تاریخ 1387/11/15 توسط
نظرات:
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات